
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07238
Ext.Price$0.07238
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07238 | $0.07238 |
| 10 | $0.03619 | $0.36190 |
| 50 | $0.03261 | $1.63050 |
| 100 | $0.02939 | $2.93900 |
| 500 | $0.02476 | $12.38000 |
| 1000 | $0.02086 | $20.86000 |
| 3000 | $0.01986 | $59.58000 |
| 5000 | $0.01891 | $94.55000 |
| 10000 | $0.01784 | $178.40000 |
